Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Słupsku

Przejdź do treści Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Menu główne

Problem uiszczenia opłat za mieszkanie dotyczy mieszkańców większości miast w Polsce, właściwie nie znajdziemy na mapie naszego kraju miejscowości, której ta sprawa nie dotyczy. Polacy w obecnych czasach często z wielu powodów przestają  płacić czynsz i świadczenia, bądź opłacają je nieregularnie. Takie działania powodują narastanie długu i w konsekwencji powstanie kwot niemożliwych do jednorazowej spłaty. Ten problem również dotyczy mieszkańców Słupska. W naszym mieście blisko 60% mieszkańców lokali gminnych jest zadłużonych. Obecnie kwotę zadłużenia najemców względem gminy miejskiej Słupsk szacuje się w milionach złotych.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej od początku 2010 roku wprowadziło program wzmożonej windykacji dłużników. Obecnie w stosunku do większości osób prowadzone są postepowania sądowe. Niestety te działania spowodują jedynie lepszą ściągalność wierzytelności lecz w żaden sposób nie wpłyną na poprawę sytuacji w jakiej znajduje się dłużnik.  Z tego też powodu PGM wprowadza w życie program skierowany do zadłużonych najemców „Formy Spłaty Zadłużenia”. Procedura oddłużeniowa ma na celu ułatwić mieszkańcom spłatę zaległych należności oraz poprawić sytuację mieszkaniową na słupskim rynku nieruchomości. 

FORMY SPŁATY ZADŁUŻENIA


Daje możliwość  redukcji  długu na 3 sposoby:

  1. Złożenie wniosku do Komisji ds. Ulg i Umorzeń o możliwość rozłożenia zadłużenia na 24 raty, odroczenia terminu płatności oraz częściowego umorzenia zadłużenia.
  2. Zamiana mieszkania na tańsze w utrzymaniu i o niższym standardzie, z najemcą innego lokalu komunalnego, który będzie zainteresowany przejęciem naszego długu.
  3. Udział w programie „Dozorca”, który daje możliwość odpracowania swojego zadłużenia.

Zachęcamy wszystkich dłużników do zapoznania się z formami spłaty zadłużenia. Dokładniejsze informacje uzyskają Państwo na dalszych folderach naszej strony internetowej oraz u swoich administratorów.

powrót do góry strony